Bir Sayfa Seçin

ASSITEJ (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği Merkezi) Türkiye Merkezi 1990 yılından beri Türkiye’de çalışmalarını sürdüren ve çocuk ve gençlik tiyatrosu ilgilileri ve gönüllülerini bu alanın gelişimi için bir araya getirmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Uluslararası bir birliğin Türkiye birimi olarak bir yandan yurt içinde bir yandan da yurt dışında alana ilişkin çeşitli faaliyetleri yürütmekteyiz.. Türkiye’de çocuk ve gençlik tiyatrosu yapan, bu alanla ilgilenen daha fazla kişi, kurum ve kuruluşa ulaşmak ve alanda işbirliğini daha da geliştirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

 Ocak ayında tiyatro ve dramayla ilgilenen öğretmen ve üniversite öğrencilerine yönelik atölyeler yapıyoruz. Alanında uzman kişiler tarafından yürütülecek atölye başlıklarımız şöyle: Temel Sahneleme Teknikleri , Sahneleme Sürecinde Kukla Kullanımı,Parmak Kukla Yapım Atölyesi, Anlatı Tiyatrosu’nda Yapılandırma ve Temel Teknikler,Sahneleme Sürecinde Ses-Konuşma-Diksiyon,Sahneleme Sürecinde Dansın ve Hareketin Olanakları, Tiyatro Sanatını Sevdirmek için Oyun ve Drama Tekniklerinden Yararlanmak.

 17-18 Ocak tarihlerinde 10:00-17:00  saatleri arasında yapılacak atölyelere son başvuru tarihi 12 Ocak 2015. .Assitej  Türkiye Merkezi üyelerine ve öğretmenlere indirimli atölyelerle ilgili daha detaylı bilgi için assitejturkiye@gmail.com  adresinden  ya da  0531 248 37 44  ( Gülden Ateş) numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.