Bir Sayfa Seçin

proje kampı
5 gün süren kampta, 40 Katılımcı ile sabah 10:00 da başlayan çalışmalarımız hiç ara vermeden gece 23:00-24:00 e kadar devam etti. Kamp sonunda katılımcılar projelerinin % 80-90’lık bölümünü tamamladılar ve bakın neler söylediler:
“Ne yapacağım, nasıl yapacağım?” soruları arasında cebelleşirken “Haydi! İzmir’de proje kampı varmış” dediklerinde sanırım benden mutlusu yoktu. Karşımızda duran denize karşı azimle, aşkla çalışan bir grubu eminim kimse beklemiyordu. Bu yazının genelinde bir teşekkür mesaji var aslında. Liderlerimiz, İzmir grubu, katılımcı arkadaşlarımız hepsi çok sıcaktı. Özellikle liderlerimiz bıkmadan usanmadan bizleri dinledi, yardım etti. Kafamızda olan soru işaretlerine cevap bulduk…
Merve
Bir yıl boyunca “Ne yapmalıyım?” diye düşünüp hiçbir şey yapamayan ben artık ne yapacağımı biliyorum.
Süreç benim açımdan verimli geçti. Gerekçemi burada yazdım, bitirdim ve atölyelerime bu kampta başladım. Atölyeleri burada yazmak anında geri dönüş nedeniyle zengin ve verimli oldu.
Öncelikle Çağdaş Drama Derneği yönetim kuruluna, bu süreçte bizlere destek veren, zaman ayıran hocalarımız Ömer Adıgüzel, Özlem Gökbukut, Fatma Akfırat, Nejat Akfırat, Ferah Adıgüzel, Nida ve Hüseyin hocalarımıza teşekkür ederim. Şubat ayında, projemi tamamlamış Çağdaş Drama Derneği lideri olarak tekrar buluşmak dileğiyle. Sevgilerimle. Teşekkür ederim. Ayşe
Kampa gitmeden önce projenin nasıl hazırlayacağı hakkında biraz bilgim vardı ama projeyi hep gözümde büyütüyordum. Kampın ilk günü konu değşikliği yaptım, buna rağmen liderlerimizin yönlendirmesiyle ve takıldığım yerleri hemen sorarak kısa zamanda çok yol kaydettim. Amaçım gerekçe ve atölyeleri bitirip gelmekti ama konu değişikliğim, kaynak bulma ve araştırma yapmak zamanımı aldı. Buna rağmen gerekçe kısmını tamamladım ve atölyelerin kazanımlarının yaptım. Çok verimli bir kamptı. Ön hazırlığı olan ve kaynakları yanında olan arkadaşlar neredeyse atölyelerini de bitirdiler. Kamptan sonra dev gibi görünen proje ön yargım yok oldu. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.
Fikret
Çağdaş Drama Derneği olarak bizler de projenin hazırlık sürecinde katkıda bulunan; Nursemin Tuskan Akkaş, Soner Söyler ve Yeşim Karabacak a, süreci asiste eden Sevinç Ustabas Kara, Onur Kurtuluş Kara ve Timur Köseoğlu na, ve koordine eden Özlem Gökbukut a, Danışman/Liderlerimiz: Ömer Adıgüzel, Özlem Gökbukut, Fatma Akfırat, Nejat Akfırat, Ferah Adıgüzel, Hüseyin Altınova ya tekrar teşekkür ediyoruz.
Yeni bir kampta görüşmek üzere!