Yunus’larla Mevlana’larla çıktık yola
Yollar yarıladık Cahit Sıtkı’yla
Gün oldu
Alıp başımızı gittik Orhan Veli’yle
Nasrettin Hoca gibi ağlayıp
Bayburtlu Zihni gibi güldük.
Karayılanlardan, Kambur Kerimlerden aldık gücümüzü
Yolculuk şiirleriyle devam ederken serüvenimize
Deli dumrullar kesemedi yolumuzu
Bir tohum attık toprağa Filizlendi
Edebiyat ve Yaratıcı drama oldu…

edebiyat_ve_yaratc_drama_birimi2.jpg

Edebiyat birimimiz Edebiyatla Yaratıcı Dramayı buluşturmak için 2007 Eylül’ünde kuruldu. Yazarlarımızı , şairlerimizi   tanımak-tanıtmak ve onların eserlerini yaratıcı drama yöntemiyle incelemek, çözümlemek için çalışmalar yürüten komisyonumuz bu yıl yazınsal tür ağırlıklı çalışmayı planlamıştır.
Denemeler, gezi yazıları, anılar, yaşam öyküleri, destanlar, efsaneler diyarında yolculuklara çıkıyoruz yaratıcı dramayla…
Öykülerimizi, romanlarımızı, şiirlerimizi çözümleyip bu eserlerden yola çıkarak kendi eserlerimizi yazıyoruz yüreğimizden geldiğince.
Dilimizi korumanın ülkemizin bağımsızlığını  korumakla eş değerde olduğunu bildiğimizden “Ses bayrağımız,Türkçemiz’i   buluşturuyoruz yaratıcı dramayla.  “Ana sütü gibi candan,   Ana sütü gibi temiz köy türkülerimiz’i ve bu türkülerin hikayelerini unutur muyuz hiç!
Edebiyatın sonsuz ufkuna yaratıcı dramanın sonsuz dünyasından selam yolluyoruz yürekten!   Edebiyat ve Yaratıcı Drama sevdalıları  iki haftada bir cumartesi günleri saat 14.00’te toplanıyorlar…
         Edebiyata ilgim var ama…
Aslında katılmayı düşünüyorum ama…

Ben biraz daha düşüneyim…
 demeyin!
Gelin hayallerimizi paylaşalım…