Home / Atölye Haberleri / Konulu Atölye! ”Öğretim Yöntemi Olarak Yaratıcı Drama”

Konulu Atölye! ”Öğretim Yöntemi Olarak Yaratıcı Drama”

Ankara’da Konulu Atölye!
Blm. Uzm. Songül Başbuğ eğitmenliğinde ”Öğretim Yöntemi Olarak Yaratıcı Drama” konulu atölyesi 29-30 Nisan tarihlerinde 10.00-17.00 saatlerinde gerçekleştirilecektir.
 
Atölye İçeriği
Eğitimde yaparak –yaşayarak öğrenmenin en iyi yollarından biri de yaratıcı dramadır. Sağladığı keyifli ve etkin bir öğrenme ortamıyla hem derse hem de öğrenmeye karşı ilgiyi, merakı ve motivasyonu artırmak gibi birçok özelliğe sahiptir. Yaratıcı drama, iyi yapılandırılmış programlar ile her hangi bir ders konusunun etkin biçimde işlenişinde önemli bir yöntemdir.
Atölye sürecinde “Yaratıcı dramayı derste nasıl uygularım? Kalabalık sınıflarda uygulamak mümkün mü? Bir konuyu drama yöntemi ile işlediğimizde sınıfımızda özel bir düzenlemeye gitmeli miyiz? Konuya uygun etkinliklerin seçiminde nelere dikkat etmeliyim? vb” sıkça karşılaştığımız sorulara birlikte yanıt bulmaya çalışacağız.
Atölye, sınıf ortamında yaratıcı drama uygulamalarına ve farklı öğrenme ortamlarındaki uygulamalara (Müze, bahçe, galeri vb) örnek oluşturan etkinlikler üzerinden ilerleyecektir.
 
Songül Başbuğ
1990 yılından bu yana Milli eğitim Bakanlığı’na Bağlı devlet okullarında sınıf öğretmenliği görevini sürdürmektedir.
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yaratıcı Drama Tezsiz Yüksek Lisans Programından mezun olmuştur. Yine aynı üniversitenin Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.
2004 yılında Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği programını tamamladı. Çağdaş Drama Derneği’nin Lider Yetiştirme Programı, Çocuk ve Gençlerle Drama, Sosyal Bilgiler Öğretimi ve Yaratıcı Drama, Müze ve Yaratıcı Drama, Kadın Çalışmaları uzmanlık alanlarıdır. Çağdaş Drama Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesidir.
 
Kayıt ve ayrıntılı bilgi için 0312 425 0089 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

About Yaratici Drama

Drama3355
Scroll To Top